Substancje techniczne do projektów

ekologicznych

 

KONTRAKT

Przyjazność dla środowiska, zrównoważony rozwój i szacunek dla środowiska.  To oferuje kolekcję tkanin technicznych Vertisol dla zrównoważonych projektów. Nasza szeroka oferta obejmuje materiały z recyklingu i recyklingu, między innymi z metalizowanymi wykończeniami, które kontrolują ochronę przed słońcem, tkaniny z wykończeniami zaciemniającymi i tkaniny bez PVC. Wszystkie nadają się do produkcji okiennic, paneli i zasłon pionowych skierowanych do sektora kontraktowego.

Nie zaniedbując wydajności, oszczędności energii, designu i wygody, Vertisol oferuje wysokiej jakości rozwiązania w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, które są przyjazne dla środowiska.

tkaniny techniczne Vertisol zrównoważonych projektów  doskonałym rozwiązaniem do utrzymywania komfort cieplny w pomieszczeniu, gdyż jej zastosowanie pozwala na zasłony i żaluzji w utrzymaniu odpowiedniej temperatury pokojowej, co prowadzi do zużycia energii w budynku jest  zmniejszona . Właściwości termiczne naszych tkanin podano w międzynarodowych bazach oprogramowania do obliczania oszczędności energii, w tym IDA ESBO, Edibatec i BIM.

Ponadto tkaniny Vertisol nie zawierają składników takich jak formaldehyd lub włókno szklane i posiadają certyfikat Greenguard Gold na optymalną jakość powietrza w najbardziej wymagających środowiskach.

Tkaniny Cradle to Cradle: materiały w 100% z recyklingu

Zrównoważone budynki gwarantują dobre samopoczucie ich mieszkańców, dlatego angażujemy się w produkcję tkanin wykonanych w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Oczywistym przykładem są produkty wytwarzane przy użyciu przędzy wykonanej z poużytkowych recyklowanych butelek poliestrowych (PET) z selektywnej zbiórki. Są to certyfikaty Cradle to Cradle ™ Bronze, jeden z najsurowszych certyfikatów zrównoważonego rozwoju, który zachęca do innowacji produktów opartych na gospodarce o obiegu zamkniętym. Certyfikacja uwzględnia takie czynniki, jak zdrowie materiału, ponowne użycie materiału, zużycie wody i energii w procesie produkcyjnym oraz odpowiedzialność społeczna.

Tkaniny SRC: poprawiona jakość termiczna i wizualna w twoim pokoju

Unikaj odblasków i odbić światła i uzyskaj więcej prywatności, jednocześnie zachowując widok na zewnątrz i zmniejszając zużycie energii. Komfort termiczny i wizualny to dwa podstawowe aspekty tworzenia przyjemniejszych przestrzeni. Dlatego Vertisol opracował gamę tkanin SRC (Solar Reflective Coating) z warstwą odblaskową, która pomaga poprawić parametry termiczne naszych produktów i zapobiegać olśnieniu.

Tkaniny zaciemniające: całkowita prywatność i komfort

Prywatność i komfort to dwie zasadnicze cechy charakterystyczne zarówno dla lokalizacji mieszkalnych, jak i przestrzeni publicznych. Vertisol osiągnął idealną równowagę między nimi, tworząc wybór tkanin zaciemniających, które całkowicie blokują całe światło, idealne do pomieszczeń wymagających całkowitej ciemności. Dzięki swoim właściwościom i certyfikatom tkaniny te idealnie nadają się do szkół, szpitali, przedszkoli i innych przestrzeni publicznych. Ponadto nasza kolekcja Imagine Blackout FR jest również doskonałym wyborem do użytku nautycznego, ponieważ tkaniny posiadają certyfikat IMO.

Wykorzystanie materiałów kontraktowych Vertisol przyczynia się, między innymi, do punktów LEED i BREEAM w programach zrównoważonego budownictwa. Dostępna jest również ich deklaracja środowiskowa (EPD).

 

projecten

 
Telas para cortinas vertisolfabrics Renaissance White en una casa ecológica particular

Ecological Private House – Shade Fabrics

Telas para cortinas vertisolscreen Essential 5 Pearl Grey para el edificio The Thémis en

The Thémis – Shade Fabrics

Abdulhaq Blinds Trade & Industry – Shade fabrics

Nie możemy robić rzeczy inaczej

Vertisol rozpoczął działalność 35 lat temu jako producent tkanin przeciwsłonecznych . Jest to działalność, którą kontynuujemy do dziś i pozwoliła nam pozycjonować się jako innowacyjna firma w tym sektorze. Zawsze podążamy za najnowszymi trendami, zarówno w zakresie projektowania, jak i technologii.

Cel Vertisol jest jasny: zagwarantowanie maksymalnego dobrobytu i poprawa jakości życia ludzi poprzez opracowanie wysoce wydajnych, ale ekologicznie zrównoważonych tkanin chroniących przed słońcem.